سقف کاذب مشبک

معرفی و انواع سقف کاذب مشبک کی پلاس

سقف کاذب مشبک با استفاده از تایل های گچی متنوع می توان در سقف کاذب مشبک به مشخصات عملکردی با اهمیتی رسید و به همین دلیل استفاده از آن در فضاهای اداری، تجاری، درمانی و آموزشی گسترش یافته است. 

معرفی سقف کاذب مشبک

سقف های کاذب مشبک کی پلاس، یکی از انواع سقف های کاذب هستند که  از شبکه سازه های سپری (T شکل) و تایل سقفی تشکیل می شوند. شبکه مذکور به وسیله آویزهای قابل تنظیم، به سقف اصلی متصل گردیده و تایلی ها به صورت وزنی درون این شبکه قرار می گیرند. فضای خالی پشت سقف کاذب، امکان استفاده از لایه عایق را فراهم نموده و بدین ترتیب می توان به مشخصات عملکردی نظیر جذب صوت بالا دست یافت. ویژگی های مثبت فراوان این نوع سقف کاذب باعث گسترش استفاده از آن در فضاهای اداری، تجاری، درمانی و آموزشی شده است. این نوع سقف را می توان به تنهایی یا در ترکیب با سقف کاذب یکپارچه کی پلاس اجرا نمود. جهت محاسبه و اطلاع از قیمت این نوع سقف ها، به صفحه قیمت سقف کاذب مراجعه کنید.

نمای کلی سقف کاذب مشبک کی پلاس

1 : سازه تراز سقف / 2 : سازه های فرعی / 3 : تایل / 4 : آویز با فنر تنظیم / 5 : مفتول مهار

مزایای سقف کاذب مشبک

علاوه بر مواردی که مزایای سقف کاذب کی پلاس محسوب می شوند، این موارد نیز از مزایای سقف کاذب مشبک هستند : 

حذف عملیات رنگ آمیزی

در صورت استفاده از تایل های پیش رنگ شده و یا تایل های روكش دار، عملیات رنگ آمیزی به طور كامل حذف شده و بدین ترتیب زمان اجرای كار كاهش خواهد یافت.

دسترسی آسان به فضای تاسیساتی

با توجه به این كه تایل های سقفی تنها به واسطه وزن خود در درون شبكه معلق قرار دارند، امكان دسترسی سریع و آسان به فضای تاسیساتی پشت سقف كاذب با برداشت تایل ها میسر می گردد. این ویژگی، تعمیر و نگهداری تاسیسات را در مرحله بهره برداری از ساختمان بسیار آسان می سازد.

تعمیر و نگهداری آسان

در صورت آسیب دیدگی تایل ها، نیازی به انجام عملیات تعمیری یا ترمیمی نبوده و صرفا با برداشت و جایگزینی تایل ها، آسیب دیدگی برطرف می شود.

تنظیم شرایط آکوستیكی فضا

یكی از كاربرد های متداول این نوع سقف، تنظیم شرایط آكوستیكی فضا از طریق جذب صوت است. در این حالت از تایل های آكوستیک (جاذب صوت) استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر به مبحث “بهسازی صوتی ساختمان” رجوع شود.

تصاویر پروژه های با سقف کاذب مشبک کی پلاس

در اینجا می توانید نمونه پروژه های اجرا شده با سقف کاذب مشبک کی پلاس را مشاهده کنید.

نوع دیگر سقف های کاذب : سقف کاذب یکپارچه​

سقف کاذب یکپارچه از زیرسازی فولادی سبک و معلق با مقاطع U ،L و C استفاده می کند و صفحات روکش دار گچی در یک یا دو لایه، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند. 

درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود.

کاتالوگ سقف کاذب

کاتالوگ های رسمی کی پلاس همواره بروزترین اطلاعات فنی و الزامات ساخت را در اختیار مخاطبان قرار می دهد. از کلیات ساختار تا جزئیات سیستم های سقف کاذب، مراحل اجرا و نکات حایز اهمیت را می توانید در این کاتالوگ مشاهده کنید. دانلود کاتالوگ های کی پلاس >>

سامانه خدمات و نصب و اجرا سقف کاذب​

کی پلاس به صورت دوره ای اقدام به آموزش نصابین مجرب می نمایید و در سامانه خدمات کی پلاس برای هموطنانی که قصد استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک نظیر سقف کاذب را دارند، این امکان را فراهم کرده است تا بتوانند به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنند، و از مزیت نصابین مورد تایید، و محصولات اصلی کی پلاس برای اجرای پروژه بهره مند شوند. آشنایی با سامانه خدمات >>

موقعیت های استفاده از سقف کاذب

کی پلاس برای آشنایی بیشتر مخاطبان با موقعیت های استفاده از سقف کاذب نرم افزار آنلاین خانه مجازی کی پلاس را منتشر کرده است. در این نرم افزار آنلاین می توانید به عنوان نمونه یک پروژه مسکونی را که در آن به خوبی موقعیت های کاربرد محصولات و ساختار های کی پلاس به تصویر درآمده بررسی کنید تا شناخت مناسبی کاربرد هر سیستم در محیط های مختلف بدست آورید.