پنل‌ آکوستیک گچی کی پلاس

پنل‌ آکوستیک گچی کی پلاس

پنل های آکوستیک به طور عمومی در سیستم های درای وال (مانند سقف کاذب و دیوارهای پوششی) مورد استفاده قرار می گیرند. پنل های آکوستیک کی پلاس در طرح های مختلف تولید می شوند.

در محیط کار و زندگی، آلاینده های فیزیکی و شیمیایی زیادی وجود دارند که آسایش، سلامت و ایمنی افراد را به خطر می اندازند. آلودگی صوتی یکی از آلاینده های فیزیکی به شمار می رود که با توجه به افزایش جمعیت، آسیب های آن بیش از پیش احساس می شود. آلودگی صوتی شامل امواجی ناخواسته، ناخوشایند و حتی آسیب‌رسان است که به آن Noise یا نوفه گفته می شود.

در بسیاری از پروژه ها، جهت مقابله با آلودگی صوتی و ایجاد فضایی آرام بخش، از پنل های آکوستیک گچی استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم جهت آشنایی با پنل های آکوستیک کی پلاس و بررسی مراحل نصب آن، با ما همراه باشید.

پانل آکوستیک گچی کی پلاس
مزایا پنل آکوستیک کی پلاس

معرفی و مشخصات پنل های آکوستیک گچی کی پلاس

پنل های آکوستیک کی پلاس به نحوی تولید می‌شوند که قابلیت طراحی و تنظیم صدا را در محیط ایجاد می کنند. حفره های موجود در پنل های آکوستیک، باعث جذب امواج می‌شود؛ بنابراین میزان انتشار صدا در فضا توسط این پنل ها کنترل شده و کیفیت آکوستیکی محیط افزایش پیدا می کند.

علاوه بر افزایش خاصیت آکوستیک در محیط و جذب بالای امواج صوتی، پنل های آکوستیک کی پلاس در طرح های متنوعی با قابلیت رنگ‌آمیزی تولید می‌شوند و ظاهری جذاب، زیبا و متفاوت در محیط ایجاد می‌کنند. پنل های آکوستیک کی پلاس در سیستم های ساخت و ساز خشک (دیوار پوششی و سقف کاذب) مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع پنل های آکوستیک کی پلاس

پنل های آکوستیک کی پلاس در 3 نوع زیر تولید می شوند. باید گفت، این مدل ها مشخصات منحصر‌ به‌ فردی داشته و هریک مناسب فرکانس خاصی است.

  • پنل آکوستیک 12/20/66R
  • پنل آکوستیک 12/20/35R
  • پنل آکوستیک 8/18Q Type B8
پنل آکوستیک 12.20.66R کی پلاس

پنل آکوستیک 12/20/66R

پنل آکوستیک 12.20.35R کی پلاس

پنل آکوستیک 12/20/35R

پنل آکوستیک 8.18Q کی پلاس

پنل آکوستیک 8/18Q Type B8

جدول اطلاعات فنی

مزایای پنل آکوستیک گچی

همانطور که گفتیم، پنل های آکوستیک امواج صوتی را جذب کرده و آلودگی صوتی را کاهش می‌دهند؛ بنابراین شفافیت صدا در محیط افزایش پیدا می‌کند. از این رو، امروزه در بسیاری از بانک‌ها، بیمارستان‌ها، سالن‌های کنفرانس و کنسرت، استودیوها، سینماها و مجتمع‌های مسکونی از پنل‌های آکوستیک گچی استفاده می‌شود. یکی دیگر از مزایای پنل‌های آکوستیک کی‌پلاس، نصب سریع و آسان آن‌ها است. این صفحات به سادگی قابل نصب و اجرا هستند.

 به طور کلی مزایای این پنل ها به شرح زیر است:

  • افزایش شفافیت صدا در محیط
  • ایجاد آرامش و آسایش در فضا
  • نصب و تعویض آسان و سریع
  • امکان عبور انواع اتصالات سیم و کابل، به صورت پنهان، در پشت صفحات گچی
  • ایجاد محیطی زیبا و متفاوت با توجه به طرح های متنوع صفحات کی پلاس

نحوه چیدمان و نصب پنل های آکوستیک کی پلاس در سقف کاذب

برای نصب پنل های آکوستیک روی سقف کاذب، ابتدا باید به نحوه چیدمان آنها توجه داشت. نصب هر یک از پنل ها باید از وسط سقف آغاز شده و به حاشیه ها ختم شود؛ بدین منظور ابتدا خط وسط سقف مشخص شده و ردیف اول اجرا می‌شود. پس از اتمام ردیف اول، ردیف دوم اجرا شده و در نهایت کل سقف مطابق تصویر، اجرا می شود.

توجه: در حین عملیات نصب، باید به طور منظم چیدمان صفحات و ظاهر کلی سقف کنترل شود.

نحوه چیدمان و نصب پنل های آکوستیک کی پلاس در سقف کاذب

جمع بندی

کی پلاس به عنوان بزرگترین تولیدکننده سیستم های درای وال در ایران، با ظرفیت تولید بیش از 39 میلیون مترمربع صفحات گچی در سال، انواع پنل های آکوستیک گچی را در طرح های متنوع با بالاترین کیفیت تولید می کند.

بیمارستان نیکان غرب تهران از جمله نمونه پروژه‌ های اجرا شده با پنل های آکوستیک کی پلاس است. در پایان پیشنهاد می کنیم جهت سفارش نصب پنل های آکوستیک کی پلاس، به سامانه خدمات کی پلاس مراجعه و پروژه خود را ثبت نمایید.