تایل‌ سقفی

امروزه یکی از روش های زیباسازی دکوراسیون داخلی ساختمان ها استفاده از تایل های گچی در ساختار سقف کاذب است. با توجه به تنوع بالای تایل های سقفی، از انواع آن در ساختار سقف ساختمان ها استفاده می شود. این تایل ها به طور معمول در ابعاد اسمی 60x60 تولید و به بازار عرضه می گردند.

معرفی تایل های سقفی کی پلاس

مجموعه کی پلاس به عنوان بزرگترین تولیدکننده سیستم های درای وال در ایران، انواع تایل های سقفی گچی را در طرح های متنوع و با بهترین کیفیت تولید می کند. این تایل ها به صورت پیش رنگ، روكش دار یا بدون روكش تولید می شوند. تایل های بدون روکش، قابلیت رنگ‌ آمیزی داشته و می توان طبق سلیقه آنها را رنگ نمود.

روكش انواع تایل های گچی از جنس پی وی سی (بر روی تایل) و آلومینیوم (بر پشت تایل) است. تایل های با روکش پی وی سی و تایل های پیش رنگ شده، نیازی به رنگ آمیزی نداشته و امکان بهره‌برداری از آنها بلافاصله پس از اجرا وجود دارد. تایل های رنگ شده با رنگ اکریلیک سفید، از نظر هزینه، گزینه مناسبی جهت پوشش سقف های کاذب شبکه‌ای است.

از تایل های با روکش آلومینیوم در مكان هايی كه احتمال تعریق و ریزش آب بر پشت تایل وجود دارد (مانند مناطق شرجی کشور و محل عبور لوله های تاسیساتی)، در صورتی که دما و رطوبت حین نصب و دوره بهره‌برداری به وسیله سیستم تهویه مطبوع کنترل شده باشد، استفاده می شود.

از نظر خواص صوتی، تایل های سقفی در دو نوع ساده (فاقد خواص صوتی) و آکوستیک (جاذب صوت) تولید می شوند. تایل های آکوستیک غالبا در فضاهایی نظیر سینماها، آمفی تئاترها، بانک ها، سالن های کنفرانس، فروشگاه های بزرگ و دفاتر كار مورد استفاده قرار می گیرند.

نصب تایل سقفی توسط تکنسین های کی پلاس

مزایا و کاربرد تایل های گچی کی پلاس

تنوع بالا در طرح های تایل های سقفی باعث ایجاد جذابیت در دکوراسیون داخلی ساختمان ها می‌شود؛ همین امر سبب گشته تا در بسیاری از پروژه از این محصولات استفاده شود. استفاده از این تایل ها، در مکان هایی که لوله کشی تاسیسات در زیر سقف وجود دارد یا مکان هایی که طرح سقف آن‌ها قدیمی، ساده و خسته کننده است، گزینه بسیار مناسبی است. همانطور که پیش تر گفتیم، کی پلاس بزرگترین تولید کننده سیستم های ساخت و ساز خشک در ایران محسوب می شود. این مجموعه قادر به تولید بیش از 39 میلیون مترمربع انواع صفحات روکش دار گچی در سال است. تایل های گچی این مجموعه با بهترین و بالاترین کیفیت تولید شده و از جمله ویژگی ها و مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اجرا و نصب سریع و آسان
 • وزن سبک
 • مقرون به صرفه
 • امکان تعبیه نور مخفی
 • قابلیت جذب صوت بالا
 • طول عمر بالا
 • تهیه شده از مواد غیر سمی و ارگانیک سازگار با محیط زیست
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت نسبی هوا
 • عایق حرارتی و رطوبت (در صورت استفاده از پشم سنگ)
 • ۱۰۰% قابل بازیافت
 • مقاوم در برابر پوسیدگی، ضربه و خش
 • تنوع بالا در رنگ، جنس و طرح
تایل سقفی گچی
تایل سقفی ساده کی پلاس

انواع تایل های سقفی کی پلاس

تایل سقفی گچی ساده

تایل گچی ساده

این تایل ها فاقد خاصیت جذب صوت بوده و در انواع رنگ شده یا روکش دار (آلومینیوم و PVC) عرضه می شوند.

تایل سقفی گچی آکوستیک

تایل گچی آکوستیک

ویژگی اصلی تایل های آکوستیک، قابلیت جذب صوت بالای آن‌ها می باشد. این صفحات به دلیل هدایت صوت از طریق حفره های روی تایل به فضای پشت سقف کاذب، بخشی از امواج صوتی را مستهلک می کنند. لازم به ذکر است در صورت استفاده از لایه پشم سنگ بر پشت تایل، جذب صوت به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. تایل های آکوستیک با روکش PVC یا بدون روکش (به صورت ساده یا رنگ شده سفید) تولید و عرضه می شوند. تایل های آکوستیک با رده های جذب صوت مختلف به شرح ذیل تولید می شوند:

انواع تایل های گچی آکوستیک کی پلاس :

مدل 18-6

مدل 18-8

مدل 36-12-8

مدل 50-12-8

مدل 25-12

مدل 96-6

تایل سقفی طرح دار

تایل گچی طرح دار

این نوع از تایل های کی پلاس، در چهار طرح متفاوت تولید و عرضه می گردند. در تولید تایل های گچی طرح دار، می‌توان از پوشش های آلومینیومی در پشت تایل بهره برد.

انواع تایل های طرحدار روکش PVC کی پلاس :

طرح یاقوت

طرح حصیری

طرح الماس

طرح لوزی

قیمت تایل سقفی کی پلاس

کی پلاس به عنوان معتبرترین و بزرگترین مجموعه تولیدکننده سیستم های درای وال در ایران، همواره در تلاش است بالاترین کیفیت تولید را در اختیار متقاضیان قرار دهد. پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع از قیمت انواع تایل های سقفی کی پلاس، به صفحه لیست قیمت محصولات کی پلاس مراجعه کنید.