قیمت سقف کاذب کی پلاس [محاسبه قیمت انواع سقف کاذب]

قیمت سقف کاذب

سقف کاذب یکی از ساختارهای درای وال است که امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها، مورد استفاده قرار می گیرد. پیمانکاران و معماران جهت ایجاد یک فضای دلنشین و جذاب در دیزاین داخلی ساختمان ها، از انواع سقف کاذب استفاده می کنند. از این رو، پیشنهاد می شود جهت آشنایی با کاربرد، مزایا و انواع این ساختار، به صفحه سقف کاذب مراجعه کنید.

در این نوشته از کی پلاس، به عنوان بزرگترین تولیدکننده و اجراکننده سیستم های ساخت و ساز خشک در ایران، قصد داریم به بررسی قیمت سقف کاذب و اجزای تشکیل دهنده آن بپردازیم.

محاسبه قیمت انواع سقف کاذب

به طور کلی، سقف های کاذب کی پلاس به دو دسته یکپارچه و مشبک تقسیم بندی می شوند؛ لازم به ذکر است، طراحان می توانند این دو نوع را با یکدیگر در یک پروژه ادغام کنند. کاربرد، اجزای تشکیل دهنده و مزایا هر یک از انواع نام برده شده، متفاوت است. در ادامه به طور کامل به بررسی قیمت آنها می پردازیم.

محاسبه قیمت انواع سقف کاذب
لیست قیمت سقف کاذب
قیمت نصب سقف کاذب

قیمت سقف کاذب یکپارچه

ساختار و اجزا اصلی تشکیل دهنده سقف کاذب یکپارچه، شامل پنل های گچی، زیرسازی های سبک فولادی، پیچ ها، نوارها و بتونه های مخصوص درزگیری است. نوع پنل گچی و نحوه پیاده سازی سقف کاذب یکپارچه، اصلی ترین عامل در قیمت نهایی این ساختار می باشد.

معرفی انواع پنل گچی: پیمانکاران می توانند با توجه به نیازهای فیزیکی پروژه از انواع پنل های گچی کی پلاس، استفاده کنند. پنل های گچی کی پلاس در 4 نوع ساده، مقاوم در برابر رطوبت، مقاوم در برابر حریق و مقاوم در برابر حریق و رطوبت، دسته بندی می شود. آخرین آپدیت قیمت این صفحات در کی پلاس از طریق لینک زیر قابل مشاهده است.

علاوه بر موارد ذکر شده، پنل هایی توسط مجموعه کی پلاس تولید و اجرا می شوند که دارای خاصیت آکوستیک است. پنل های آکوستیک کی پلاس به شکلی تولید می شوند که قابلیت تنظیم صدا در فضا را ایجاد می کنند. سالن های کنفرانس، بانک ها، سینماها، استودیوها و سالن های کنسرت و تئاتر، از جمله فضاهایی است که از صفحات آکوستیک استفاده می شوند.

نحوه پیاده سازی: به طور کلی، سقف های کاذب یکپارچه کی پلاس در چهار نوع زیر اجرا می شوند:

  • سقف کاذب یکپارچه D112a.ir: شامل یک یا دو لایه پنل گچی است و می توان از آن در بسیاری از فضاهای تزئینی زیبایی و متنوع استفاده کرد.
  • سقف کاذب یکپارچه با سازه گذاری یک طرفه: تشکیل شده از یک لایه از صفحات روکش دار گچی است و از لحاظ سرعت و هزینه اجرایی، از نوع قبلی مقرون به صرفه تر است.
  • سقف کاذب خود ایستای D131a.ir: در زیرسازی این ساختار از سازه های فلزی استاد استفاده می شود؛ جهت پوشش این مدل، از پنل هایی با ضخامت ۱۲/۵، ۱۸ و ۱۲/۵×۲ میلیمتر می توان استفاده نمود.
  • سقف زیر سقف خود ایستا: در این نوع سقف از یک لایه سقف ایستا ir، به عنوان اساس کار و یک لایه مجدد از نوع یکپارچه یا مشبک استفاده می شود.

با توجه به نوع سقف کاذب و پنل های به کار رفته در آن، قیمت نهایی سقف کاذب یکپارچه متغیر خواهد بود.

قیمت سقف کاذب مشبک

قیمت سقف کاذب مشبک

اجزای اصلی سقف کاذب مشبک، شامل تایل های گچی و شبکه سازه های سپری (T شکل) است. شبکه سازه های سپری در اجرای سقف کاذب مشبک شامل اجزایی همچون سازه تراز سقف، آویز و مفتول مهار است که در بازه های زمانی متفاوت، قیمت ثابت و مشخصی دارد. در مقابل تایل های گچی کی پلاس در سه نوع ساده، آکوستیک و طرح دار تولید می شود.

راهنمای انتخاب نصاب جهت اجرای سقف کاذب

با ثبت پروژه جدید در سامانه خدمات، می توانید با بهترین و حرفه ای ترین نصاب های سقف کاذب در ارتباط باشید. کی پلاس به عنوان بزرگترین تولید کننده سیستم درای وال، با ایجاد شبکه های عاملیت و گروه های اجرایی در سراسر کشور توانسته بخش عظیمی از نیازهای طراحان و معماران را در خصوص اجرا و نصب ساختارهای درای وال برطرف کند.

ابن مجموعه با برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی در خصوص اجرا ساختارهای ساخت و ساز خشک در سراسر ایران، توانسته علاوه بر اشتغال زایی، نصاب هایی ماهر و حرفه ای تعلیم دهد. 

عوامل تاثیرگذار در قیمت سقف کاذب

عوامل تاثیرگذار در قیمت سقف کاذب

نوع سقف کاذب، دستمزد تیم اجرایی و متراژ مورد نیاز طراح، از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در محاسبه قیمت سقف کاذب می باشد.

  • انواع سقف کاذب: در ابتدای این مقاله، به طور کامل به بررسی این مورد پرداختیم. با توجه به قیمت تایل ها، پنل ها و دیگر لوازم مورد نیاز جهت اجرا، قیمت نهایی توسط مجریان سقف کاذب، تخمین زده می شود.
  • هزینه اجرا: هزینه اجرای سقف کاذب، میان گروه های اجرایی مختلف، متفاوت است؛ اما نصاب های سامانه خدمات کی پلاس، هزینه و مبلغ تعیین شده و متناسبی را از کارفرما دریافت می کنند.

جمع بندی

از انواع سقف کاذب، به عنوان سقف ثانویه در زیر سقف اصلی استفاده می شود. این ساختار جایگزین مناسبی برای سقف های غیر استاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ است. این نوشته به بررسی قیمت سقف کاذب و عوامل تاثیرگذار در آن پرداختیم؛ در پایان باید بگوییم، برای محاسبه قیمت دقیق و نهایی اجرا سقف کاذب، می توانید پروژه خود را در سامانه خدمات کی پلاس ثبت کنید.