کناف چیست؟

کناف (knauf) چیست؟

کناف، نام یک برند خانوادگی است که در سال 1932 توسط دو برادر ثبت شده است. کناف فعالیت خود را در زمینه تولید مصالح ساختمانی و ساختارهای ساخت و ساز خشک آغاز کرد و به سرعت به یک رهبر جهانی در صنعت ساخت و ساز تبدیل شد.

یکی از دلایل این محبوبیت استفاده از فناوری‌های مدرن جهت تولید، ارائه محصولات پایدار و متعهد بودن به اصول و قواعد محیط زیست است. چهار قاعده اصلی شرکت کناف مشارکت، تعهد، کارآفرینی و MENSCHLICHKEIT است.

در طول سال‌ها، کناف به پیشرفت خود ادامه داده و با گسترش سبد محصولات و ارائه محصولات نوآورانه، موقعیت برتری در صنعت ساخت و ساز را تثبیت کرده است. کناف با تاسیس کارخانه‌ها در کشورهای مختلف جهان و سرمایه‌گذاری‌های متعدد، شبکه توزیع گسترده‌ای را ایجاد کرده است.

گستره محصولات این شرکت هم اکنون شامل ملزومات سیستم‌های ساخت و ساز خشک مثل و متعلقات آن نظیر صفحات روکش‌دار گچی، سازه‌های فولادی گالوانیزه سبک، انواع سیستم‌های سقف کاذب و دیگر محصولات ساختمانی با آخرین فناوری روز دنیا می‌باشد.

هم اکنون شرکت کناف با داشتن بیش از 80 کارخانه، 300 مرکز تولیدی در 90 کشور جهان فعالیت دارد.

معرفی کناف ایران

مطلب پیشنهادی: آشنایی با مفهوم کناف کاری

معرفی شرکت کناف ایران

با توجه به تاسیس کارخانه‌های متعدد و سرمایه گذاری کناف در کشورهای مختلف، این گروه در سال 1372 پیشنهاد شروع فعالیت و راه اندازی کارخانه را به شرکت ایران گچ دادند. در آن زمان شرکت ایران گچ تولید کننده بلوک‌های گچی و پنل‌های گچی بود که از سال 50 شروع به فعالیت و در سال 56 مجوز اولین واحد تولید درای وال را در ایران کسب کرده بود. پس از شروع همکاری کناف با شرکت ایران گچ نام شرکت به کناف ایران تغییر کرد و این آغاز مشارکت خارجی این شرکت با کشور آلمان بود.

شرکت کناف ایران تاثیر بسزایی در صنعت ساخت و ساز کشور داشته و همواره در تلاش بوده تا با تغییر فرهنگ ساختمان سازی، الگویی مناسب برای فعالان این صنعت باشد. این شرکت با تولید انواع محصولات درای وال مطابق با استانداردهای جهانی، سعی در همگام سازی با اروپا و تکنولوژی‌های بین المللی داشته است.

در طی این سال‌ها شرکت کناف ایران توانست با اجرای ساختارهای درای وال، نقش پر رنگی در توسعه پروژه‌های عمرانی کشور داشته باشد. از جمله بزرگترین پروژه‌های عمرانی که این مجموعه در آن مشارکت داشته، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:‌

 • مجتمع تجاری کوروش
 • مجتمع تجاری ارگ
 • اصفهان سیتی سنتر
 • هتل پارسیان کرمانشاه
 • مصلی تبریز
 • فرودگاه بین المللی کرمان
 • داﻧﺸﮕﺎه ﯾﺰد ﭘﺮدﯾﺲ ﻣﻬﺮﯾﺰ
 • فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان
 • استادیوم امام رضا
 • هتل بوتانیک گلستان
 • ﺑﯿﻤﺎرﺳﺘﺎن ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ ﺗﺒﺮﯾﺰ
 • مجتمع تجاری نگین فارس
 • مرکز تجاری شیرازمال
 • مرکز خرید گالریا
 • مجتمع مسکونی الماس
 • مجتمع مسکونی مثلث
هتل بوتانیک گلستان، نمونه پروژه مشارکتی کی پلاس
مجتمع تجاری کوروش، پروژه اجرایی کی پلاس
مجتمع تجاری ارگ، پروژه مشارکتی کناف ایران
مجتمع خلیج فارس
پروژه مشارکتی کناف ایران، مجتمع مسکونی مثلث

در سال 1398 کناف ایران با برند تجاری جدید خود “کی پلاس” به فعالیت خود ادامه داد. این تغییر نام برند باعث شد بسیاری از افراد تصور کنند شرکت کی پلاس شرکتی جدید و تازه تاسیس است در صورتی که هیچگونه تغییر در روند تولید، کارخانه‌ها و محصولات ایجاد نشده است.

شرکت کی پلاس پارس با ظرفیت تولید بیش از ۳۹ میلیون مترمربع انواع صفحات روکش‌دار گچی در سال، به عنوان بزرگترین تولیدکننده سیستم‌های ساخت و ساز خشک در ایران به شمار می‌رود. گستره محصولات این شرکت شامل ملزومات سیستم‌های ساخت و ساز خشک و متعلقات آن نظیر صفحات روکش‌دار گچی، سازه‌های فولادی گالوانیزه سبک، انواع سیستم‌های سقف کاذب و دیگر محصولات ساختمانی با آخرین فناوری روز دنیا می‌باشد. این شرکت با تمرکز بر ارائه نوآوری‌های فنی و تولید محصولات با کیفیت و مطابق با استانداردها و تکنولوژی آلمان، توسعه صنعت ساختمان در ایران را رهبری می‌کند و همواره در تلاش است تا با ارائه محصولات جدید و نوآورانه، نقشی پیشرو در صنعت ساختمان ایفا کند. از جمله محصولاتی که در طی این سال ها به سبد محصولات کی پلاس اضافه شده است:

پنل سیمانی آکواپلاس (سال 1402)

پنل سیمانی آکواپلاس (سال 1402)

صفحات مسلح سیمانی آکواپلاس، ترکیبی فشرده از سیمان پرتلند، پرلیت منبسط شده و سنگدانه‌های سبک می‌باشند که پشت و روی آنها با شبکه توری فایبرگلاس مخصوص مسلح شده است. پنل‌های مسلح سیمانی به عنوان بخشی از ساختارهای ساخت و ساز خشک، جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی بنایی می‌باشند.

از پنل سیمانی می‌توان بعنوان جداره خارجی دیوار سبک غیر باربر پیرامون ساختمان‌ها، بازسازی نما و همچنین جهت ساخت دیوار جداکننده غیر باربر و سقف کاذب در محیط‌های مرطوب و در معرض آبریزی مداوم واقع در فضاهای داخل ابنیه‌ها (مانند سرویس بهداشتی، حمام، استخر، سونا، آشپزخانه صنعتی و …) استفاده نمود.

گچ پلیمری MP Max (سال 1402)

گچ پلیمری MP MAX، اندود پایه گچی و پلیمری مخصوص اجرا به صورت پاششی با دستگاه گچ پاش می‌باشد. از جمله کاربردهای این گچ پلیمری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای ایجاد سطوح نهایی یکدست، صاف و تراز در محیط‌های داخلی اعم از سقف و دیوار
 • قابل اجرا روی انواع سطوح از قبیل انواع بلوک‌های سیمانی، آجر، بلوک بتنی سبک، سطوح بتنی متخلخل و دیگر سطوح سنتی
 • مناسب برای همه محیط‌های داخلی همچون آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق خواب و پذیرایی
 • مناسب برای انواع کاربری‌های مختلف اعم از مسکونی، تجاری، مدارس، بیمارستانی و آزمایشگاهی
 • قابل استفاده به عنوان سطح زیرکار قبل از اجرای کاغذ دیواری، کاشی کاری و همچنین زیرکار برای گچ کاری دو مرحله‌ای
گچ پلیمری MP MAX

چسب کاشی سفید TA Flex و TA Plus (سال 1402)

چسب کاشی سفید TA Flex و TA Plus

چسب کاشی TA Flex: چسب کاشی پرسلان (TA Flex) بر پایه سیمان بوده و با داشتن سنگدانه‌های معدنی و افزودنی‌های ویژه، ملات مناسبی را جهت چسباندن انواع کاشی و سرامیک ایجاد می‌نماید. این چسب کاشی، مناسب جهت نصب انواع کاشی و سرامیک و قابل اجرا بر روی صفحات روکش دار گچی، دیوارهای اندود کاری شده، سطوحی که تحت تنش‌های حرارتی هستند (کف‌های با سیستم گرمایشی، بالکن و تراس) و کف‌های پر رفت و آمد می‌باشد.

چسب کاشی TA Plus: چسب‌های کاشی بستر نازک کی پلاس بر پایه سیمان بوده و با داشتن سنگدانه‌های معدنی و افزودنی‌های ویژه، ملات مناسبی را جهت چسباندن انواع کاشی و سرامیک ایجاد می‌نماید. چسب کاشی و سرامیک (TA Plus) مناسب جهت نصب انواع کاشی و سرامیک و قابل اجرا بر روی: صفحات روکش دار گچی، دیوارهای اندود کاری شده و کف‌های پر رفت و آمد می‌باشد.

پودر بندکشی فوگا "FUGA" (سال 1401)

ملات بندکشی فوگا، محصولی بر پایه سیمان است که برای پرکردن درزهای بین کاشی‌ها، سرامیک، موزاییک و سنگ‌های طبیعی استفاده می‌شود. این محصول کی پلاس در پنج طیف رنگی موجود می‌باشد.

پودر بندکشی برای پرکردن درز (بند) بین کاشی‌های کف و دیوار در مصارف داخلی و خارجی ساختمان مناسب است.

پودر بندکشی فوگا

گچ مغناطیسی مگنو (سال 1402)

گچ مغناطیسی مگنو (Magno)

گچ مغناطیسی مگنو، سطحی با قابلیت جذب آهنربا به وجود می‌آورد که برای اهداف مختلفی قابل بهره برداری است. از جمله کاربردهای گچ مغناطیسی (Magno) می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دیوارها را می‌توان با استفاده از رنگ، کاغذ دیواری، برچسب یا مواد مخصوص تزئینی بدون اینکه در جذب آهن ربا تاثیر بگذارد، پوشش داد.
 • گچ مغناطیسی مگنو، می‌تواند بر روی هر نوع سطحی استفاده شود و به طیف رنگ خاکستری خشک می‌شود.
 • از این محصول می‌توان برای ایجاد دیوارهای تعاملی در انواع کاربری از جمله مدارس، گالری‌ها، مهدکودک‌ها، دفاتر، آشپزخانه و اتاق خواب استفاده کرد.

شرکت کی پلاس همواره با ارائه محصولات جدید و نوآورانه و ایجاد سبد متنوع محصولات در تلاش است نیازهای مشتریان را به بهترین نحو برآورده سازد.