عایق معدنی مینرال پلاس (mineral plus)

مینرال پلاس یکی از انواع عایق‌های معدنی است که جهت عایق‌بندی صوتی و حرارتی جداکننده‌های داخلی، دیوارهای خارجی و سیستم ventilated استفاده می‌شود. این عایق معدنی علاوه بر ارتقاء عایق‌بندی صوتی و حرارتی، رفتار مناسبی در برابر حریق دارند.

مشخصات عایق معدنی مینرال پلاس

عایق معدنی IPB 037 پنلی (تخته ای) بطور ویژه برای دیوارهای جداکننده سیستم ساخت و ساز خشک طراحی شده که به آسانی در فضای خالی بین صفحات گچی قرار داده می‌شوند. جهت افزایش کارایی این عایق معدنی، می‌توان فضای خالی ۱-۱/۵ سانتی متر بین عایق و پنل گچی ایجاد کرد.

مینرال پلاس IPB 037 با ماهیت انعطاف پذیری باعث دوام آن در طولانی مدت شده و حداکثر عملکرد عایق صوتی را ارائه می‌دهد.

بیش از ۹۲% ماده اصلی تشکیل دهنده عایق مینرال پلاس، مواد معدنی (عمدتا ماسه و دولومیت) است؛ این مواد قابل بازیافت بوده و به محیط زیست آسیب نمی‌رساند. کمتر از ۸% مواد مربوط به چسب و افزودنی‌ها است؛ لازم به ذکر است منشاء این چسب نشاسته گیاهی بوده و طبق تکنولوژی ECOSE توسط مجموعه کی پلاس تولید می‌شود.

مشخصات فنی

واحد

مقدار

ابعاد (طول، عرض، ضخامت)

(mm)

۵۰×۶۰۰×۱۲۰۰

۸۰×۶۰۰×۱۲۰۰

ضریب هدایت حرارتی (λ)

W/m.k۰/۰۳۷

رده بندی رفتار در برابر حریق

 

مقاومت در برابر بخار آب (رطوبت)

 ۱

میزان جذب رطوبت کوتاه مدت

Kg/m2

۱≥

میزان جذب رطوبت بلند مدت

Kg/m2

۳≥

ظرفیت حرارتی ویژه

J/kgK۸۵۰

ضریب جذب صوت (αw)

 ۰/۹-۱

ویژگی‌های شاخص عایق‌ معدنی مینرال پلاس

  • عایق‌بندی حرارتی: عایق مینرال پلاس با داشتن کمترین ضریب هدایت حرارتی، بیشترین مقاومت حرارتی را برای دیوارهای خارجی ساختمان به وجود می‌آورد. این امر علاوه بر تامین آسایش حرارتی، باعث صرفه‌جویی در بخش انرژی شده و در نهایت از نظر اقتصادی نیز به صرفه خواهد بود.
  • عایق بندی صوتی: حداکثر افت تراز شدت صدا با استفاده از عایق معدنی مینرال پلاس تامین می‌شود. عایق بندی صدا برای جلوگیری از ورود انواع آلودگی‌های صوتی به داخل ساختمان و در داخل ساختمان نیز از یک فضا به فضای دیگر مانند واحدهای مسکونی، کلاس‌های درس و … مجاور یکدیگر، الزامی می‌باشد. ضریب جذب صوت عایق‌های مینرال پلاس بین ۰/۹ و ۱ است.
  • رفتار در برابر حریق: عایق معدنی مینرال پلاس بر اساس استاندارد 13501-1 EN در رده‌‎بندی حریق جزء مصالح A۱ قرار می‌گیرد. علاوه بر اینکه به تنهایی در برابر حریق مقاوم می‌باشد، چنانچه در ساختار دیوار جداکننده، سقف کاذب و یا کف کاذب (مانند سیستم های درای وال) استفاده شود، باعث افزایش مقاومت آن ساختار در برابر حریق نیز می‌شود.
  • کاربرد آسان: انعطاف‌پذیری بالای عایق‌های مینرال پلاس باعث افزایش سرعت اجرا و در نهایت نصب آسان آن شده است. این عایق معدنی انسجام بالایی دارد که باعث دوام آن در طولانی مدت می‌شود. استحکام آن به پیوستگی عایق و در نتیجه کاهش پل‌های حرارتی کمک می‌کند.
  • صرفه اقتصادی: بسته بندی عایق مینرال پلاس به صورت تخته‌های فشرده می‌باشد که با قرار گرفتن تعداد قابل توجهی عایق در هر بسته و نیز تعداد بسته‌های بیشتر در هر پالت، هزینه حمل و نقل و انبار کردن مصالح به حداقل خواهد رسید.
  • سازگاری با محیط زیست: مواد تشکیل دهنده عایق معدنی مینرال پلاس از منابع طبیعی بوده و عاری از انواع آلودگی های شیمیایی از قبیل فنل، فرمالدهید، رنگ افزا و غیره است؛ همچنین حاوی مواد خام بازیافتی می‌باشد. این محصول دارای گواهینامه “Comfort Air Indoor Eurofins” است.
  • عدم ایجاد حساسیت: در صورت جابجایی و لمس مینرال پلاس با دست، احساس خارش نخواهید کرد و حساسیت پوستی بوجود نمی‌آید. این محصول کمترین میزان گرددهی را دارد. 
  • طول عمر: طول عمر این محصول برابر با طول عمر ساختمانی است که در اجرا آن از مینرال پلاس استفاده می‌شود. (طبق مرجع RSL)