بررسی قیمت درای وال و عوامل تاثیرگذار در آن

قیمت درای وال

درای وال یا دیوار خشک که به عنوان گچ تخته یا تخته گچی نیز شناخته می شود، یک ماده ساختمانی است که برای ایجاد دیوار و سقف در ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده می شود. این دیوار شامل یک ورق گچی است که بین دو ورق کاغذ سنگین یا پشم شیشه قرار گرفته است.

هسته گچ مواردی از جمله: مقاومت در برابر آتش، عایق صدا و خواص عایق را برای تخته فراهم می کند، در حالی که لایه های بیرونی، آن را قوی و بادوام می کند. نصب دیوار خشک کار آسانی می باشد و به دلیل مقرون به صرفه بودن، تطبیق پذیری و سهولت استفاده، گزینه ای محبوب برای پروژه های ساختمانی است.

اما از طرفی، مهم ترین موضوعی که برای مهندسان معمار و ساختمان ساز حائز اهمیت است قیمت درای وال می باشد!

مواردی از جمله: عوامل موثر بر تعیین قیمت درای وال، نحوه محاسبه قیمت دیوار خشک و مواردی از این قبیل از دغدغه های اساسی افراد تلقی می شوند. به همین دلیل ما در این مطلب از کی پلاس تصمیم گرفته ایم تا تمام این موارد را مورد بررسی قرار داده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

قیمت درای وال به چه عواملی بستگی دارد؟

از آنجایی که دیوار خشک یکی از پر کاربردترین دیوارها به حساب می آید، قیمت درای وال می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد، از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع دیوار خشک: انواع مختلف درای وال مانند استاندارد، مقاوم در برابر رطوبت، مقاوم در برابر آتش، عایق صدا و مقاوم در برابر قالب، می توانند از نظر قیمت متفاوت باشند.
 • اندازه و ضخامت: ورق های Drywall در اندازه ها و ضخامت های مختلفی مانند 4×8 فوت یا 4×12 فوت و ضخامت 1/4 اینچ تا 5/8 اینچ وجود دارند. ورق های بزرگتر و ضخیم تر هزینه بیشتری دارند.
 • نام تجاری و کیفیت: برخی از مارک ها و محصولات درای وال ممکن است به دلیل کیفیت، شهرت یا ویژگی های منحصر به فردشان گران تر باشند.
 • مقدار: خرید اینگونه دیوار به صورت عمده، گاهی اوقات باعث کاهش قیمت هر ورق می شود.
 • مکان: هزینه این نوع دیوار نیز می تواند بسته به منطقه و محل تامین کننده یا فروشگاه متفاوت باشد.
 • نصب: هزینه دیوار خشک ممکن است شامل هزینه های نصب نیز باشد که بسته به پیچیدگی کار، محل و تجربه نصاب می تواند متفاوت باشد.

عوامل موثر بر قیمت درای وال

به طور کلی، قیمت درای وال تحت تأثیر عوامل مختلفی است و بسته به شرایط خاص می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

هزینه درای وال چگونه محاسبه می شود؟

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، قیمت درای وال بسته به عواملی مانند نوع، ضخامت، اندازه و برند درای وال متفاوت است. حال برای محاسبه هزینه درای وال می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ناحیه ای را که باید با دیوار خشک بپوشانید مشخص کنید: طول و ارتفاع دیوارها یا سقفی که باید بپوشانید را با فوت اندازه بگیرید. دو عدد را ضرب کنید تا مربع را بدست آورید.
 • در مورد نوع درای وال تصمیم بگیرید: دیوار خشک انواع مختلفی دارد، مانند معمولی، مقاوم در برابر رطوبت و مقاوم در برابر آتش. هر نوع قیمت متفاوتی دارد.
 • ضخامت درای وال را تعیین کنید: ضخامت دیوار خشک می تواند از 1/4 اینچ تا 5/8 اینچ متغیر باشد. دیوار خشک ضخیم تر هزینه بیشتری خواهد داشت.
 • هزینه درای وال را بررسی کنید: هنگامی که اطلاعات فوق را به دست آوردید، می توانید قیمت دیوار خشک را در فروشگاه لوازم خانگی محلی خود یا به صورت آنلاین بررسی کنید. قیمت ها بسته به برند، مکان و زمان سال می تواند متفاوت باشد.
 • هزینه کل را محاسبه کنید: متراژ مربع مساحتی که باید بپوشانید را در قیمت درای وال در هر فوت مربع ضرب کنید. هر گونه هزینه اضافی مانند پیچ، ترکیب اتصال و نوار را اضافه کنید تا کل هزینه را دریافت کنید.

محاسبه هزینه درای وال در سال 1402

به خاطر داشته باشید که هزینه نصب در این محاسبه لحاظ نشده است، بنابراین اگر خودتان نصب را انجام نمی دهید، باید این هزینه را جداگانه بودجه بندی کنید.

قیمت درای وال در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

خوب است بدانید که تمام هزینه های دیوارکشی اعم از: دستمزد اجرای دیوار، مصالح و غیره به صورت جداگانه محاسبه می شوند. برآورد هزینه درای وال به عوامل مختلفی بستگی دارد که پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب مشاوره رایگان، به سامانه خدمات کی پلاس مراجعه کنید.

جمع بندی

ما در این مطلب سعی نمودیم تا هر آنچه در رابطه با قیمت درای وال و موارد که در پیرامون آن قرار دارد، اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. در پایان باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم، در صورتی که قصد خرید این نوع سازه را دارید، می توانید با همکاران ما ارتباط برقرار کنید.